Zamknij

Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, filmy. Kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?

Karolina Piotrowska
05.11.2019 11:14

Rafał Zawierucha po raz kolejny będzie gościem w programie "Kuba Wojewódzki". Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" aktor zasiądzie razem z Billem Pullmanem. Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy wszystko o Rafale Zawierusze, o rodzinie aktora, wieku oraz jego wzroście.

Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, filmy. Kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?
fot. screen Youtube

Kim jest Rafał Zawierucha? Brat, rodzina, wiek, wzrost, filmy, Tarantino, dziewczyna, Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat gościa Kuby Wojewódzkiego, można znaleźć w tym artykule.

Rafał Zawierucha - kim jest aktor, który zagrał u Tarantino?

Rafał Zawierucha urodził się w Krakowie, a dorastał w Kielcach, gdzie uczęszczał także do III Liceum Ogólnokształcące im. Cypriana Kamila Norwida. W 2012 roku ukończył studia aktorskie na Akademii Teatralnej w Warszawie.

W swojej karierze zawodowej Rafał Zawierucha jako aktor występował m.in. w warszawskich teatrach: Współczesnym, Och-Teatrze, IMKA i Capitol, a także Teatrze Telewizji. Jest znany także z telewizji, gdzie prowadził telewizyjny cykl "Polska filmowa" na kanale Canal+ Discovery. 

Rafał Zawierucha zagrał między innymi w filmach: "Jack Strong" (jako czołgista), "Bogowie" (jako Romuald Cichoń), "Wkręceni" (jako kamerzysta), "Obywatel" (jako delegat) i "Miasto 44" (jako Berlingowiec). Znany jest również z serialu "Przepis na życie", gdzie grał Kubę, asystenta Poli czy "Siła wyższa", w którym wcielił się w rolę Franka.

W 2012 roku za rolę w filmie "Księstwo" Andrzeja Barańskiego otrzymał nominację do Złotej Kaczki dla najlepszego aktora.

W sierpniu 2018 dowiedzieliśmy się, że Rafał Zawierucha otrzymał rolę w filmie Quentina Tarantino "Once Upon a Time in Hollywood", gdzie zagrał Romana Polańskiego. Film opowiada m.in. o jednym z najbardziej wstrząsających morderstw w historii Hollywood. Głównymi bohaterami jest para fikcyjnych postaci: Rick Dalton (grany przez Leonardo DiCaprio) i Cliff Booth (w którego rolę wcielił się Brad Pitt).

Bill Pullman - kim jest aktor z filmu "Ukryta gra" i gość Wojewódzkiego? [WIEK, WZROST]

Rafał Zawierucha - wiek, wzrost, rodzina, dziewczyna, życie prywatne

Rafał Zawierucha urodził się 12 października 1986 roku w Krakowie - w 2019 roku skończył 33 lata. Wiele osób szuka także w sieci informacji na temat wzrostu Rafała Zawieruchy. Aktor mierzy około 173 cm. 

33-letni aktor może pochwalić się bardzo licznym rodzeństwem. Ma łącznie 23 rodzeństwa. Jak się okazuje, rodzice aktora prowadzą rodzinny dom dziecka. Oprócz czwórki biologicznych dzieci mają również dziewiętnaścioro adoptowanych. Jeden z braci Rafała Zawieruchy - Grzegorz - wystąpił w programie "MasterChef". 

Jeśli chodzi o życie prywatne aktora, to nie wiemy o nim zbyt wiele. Przez dłuższy czas utrzymywał on swój związek w tajemnicy, jednak w 2019 roku wyszło na jaw, że dziewczyną Rafała Zawieruchy jest Gabriela Bliźniuk, która z zawodu jest klapserką.

Aktor udziela się w social mediach, m.in. na Instagramie jako @rafal_zawierucha, gdzie udostępnia materiały związane przede wszystkim ze swoim życiem zawodowym. Na Facebooku znajdziemy go jako @rafalzawieruchafp.

Rafał Zawierucha u Kuby Wojewódzkiego - kiedy oglądać?

Rafał Zawierucha u "Kuby Wojewódzkiego" pojawi się we wtorek, 5 listopada 2019 roku. Na słynnej kanapie "Króla TVN-u" aktor zasiądzie razem z Billem Pullmanem. Epizod programu wyemitowany zostanie o godzinie 22:30 na antenie TVN.

Najnowszy odcinek programu "Kuba Wojewódzki" dostępny będzie także online na platformie Player.pl.

RadioZET.pl/KP/JW