Zamknij

Rafał Trzaskowski: program wyborczy. Jakie obietnice złożył warszawiakom?

Redakcja
25.10.2018 12:57

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego, który według sondaży Exit Poll otrzymał 54,1% głosów w wyborach samorządowych 2018 na prezydenta Warszawy, poszukiwany jest przez wiele osób. Darmowe żłobki dla wszystkich warszawiaków, pakiet senioralny, dopłaty do zajęć dodatkowych dla uczniów to tylko niektóre z obietnic. Sprawdzamy program wyborczy Trzaskowskiego.

Rafał Trzaskowski: program wyborczy. Jakie obietnice złożył warszawiakom?
fot. Andrzej Iwanczuk/REPORTER/EASTNEWS

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego - według sondaży Exit Poll - nowego prezydenta Warszawy. Jakie obietnice złożył mieszkańcom stolicy? Jakie zmiany chce wprowadzić? Sprawdzamy najważniejsze postulaty.

» Wybory samorządowe 2018 - wyniki. Kto wygrał w Warszawie i nie tylko? [INFORMACJE] «

Rafał Trzaskowski: program wyborczy. Jakie obietnice złożył?

Informacji na temat programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego, w związku z opublikowanym sondażem Exit Poll, szuka wielu mieszkańców stolicy i nie tylko. Przyszły prezydent Warszawy, złożył wiele obietnic m.in. z następujących obszarów: komunikacja, edukacja, seniorzy, innowacje.

Zapytany o pierwsze decyzje, jakie podejmie po objęciu władzy, odpowiedział, że zacznie od darmowych żłobków dla wszystkich dzieci mieszkających w Warszawie. Jeśli rodzic nie znajdzie miejsca dla swojego dziecka w żłobku publicznym, miasto ma dopłacić do placówki prywatnej.

Ponadto w programie Rafała Trzaskowskiego: budowa 18 szkół podstawowych i 25 przedszkoli, dofinansowanie szkołom przez miasto wyjść do teatrów, kin, galerii itd. W planach także podwyżki dla nauczycieli.

» Paweł Rabiej - kim jest przyszły wiceprezydent Warszawy? [KARIERA, ŻYCIE PRYWATNE] «

Program wyborczy Rafała Trzaskowskiego

Rafał Trzaskowski stawia także na lepszą komunikację. Jego głównym celem jest to, żeby za pięć lat 65% wszystkich podróży w granicach Warszawy odbywało się transportem publicznym. W tym celu m.in. planuje dobudować brakujące stacje metra (Muranów, Plac Konstytucji), zakupić nowe pociągi, rozpocząć budowę III linii metra. Nowy prezydent Warszawy nie zapomina także o seniorach. W programie wyborczym Rafała Trzaskowskiego m.in.:

  • zwiększenie wsparcia miejskiego dla Uniwersytetów Trzeciego Wieku,
  • stworzenie Stołecznego Centrum Geriatrii,
  • wdrożenie nowego systemu lokalnej pomocy sąsiedzkiej, w tym pomoc “złotej rączki”.

Dodatkowo prezydent stolicy chce, by Warszawa stała się regionalnym centrum start-upów. W planach ma także "zieloną rewolucję". 

"Będziemy kontynuować zwrot Warszawy ku Wiśle, budując kolejne bulwary wiślane, dlatego kolejny odcinek Wisłostrady, na wysokości placu Zamkowego, przeniesiemy do tunelu. Dzięki temu na górze będziemy mogli stworzyć nowy warszawski park. Warszawiacy i turyści będą mogli spacerem przejść od placu Bankowego nad samą Wisłę." - czytamy na stronie prezydenta stolicy.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu wyborczego Rafała Trzaskowskiego na → trzaskowski.pl

RadioZET.pl/JW