Zamknij

Rafał Brzozowski - wiek, wzrost, żona, Instagram. Kim jest prowadzący Sylwestra TVP 2021/2022?

31.12.2021 11:40
Rafał Brzozowski - wiek, wzrost, żona, Instagram. Kim jest prowadzący Jaka to melodia?
fot. Pawel Wodzynski/East News

Rafał Brzozowski to polski wokalista i prowadzący Sylwestra TVP 2021/2022 w Zakopanem. Poniżej zebraliśmy najważniejsze informacje na temat piosenkarza. Znajdziecie tu szczegóły dotyczące wieku, wzrostu Rafała Brzozowskiego oraz jego osiągnięcia.

Kim jest Rafał Brzozowski? Żona, wiek, partnerka, Instagram, wzrost, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat polskiego wokalisty, można znaleźć w tym artykule.

Rafał Brzozowski - WZROST, wiek, żona, Instagram. Ile ma wzrostu i ile ma lat?

Rafał Brzozowski w 2021 skończył 40 lat. Muzyk urodził się 8 czerwca 1981 roku w Warszawie, a dorastał w Nowym Dworze Mazowieckim. Ma dwóch młodszych braci: Pawła i o 17 lat młodszego Adama.

Rafał Brzozowski ma 183 centymetry wzrostu. Jeśli chodzi o jego życie prywatne, Rafał Brzozowski przez osiem lat związany był z piękną modelką Anną Tarnowską. Na początku kwietnia 2021 poinformował jednak o rozstaniu ze swoją narzeczoną.

Rafał Brzozowski na Instagramie figuruje pod nazwą: rafal_brzozowski_official. Obecnie obserwuje go ponad 75 tys. osób.

Kim jest Rafał Brzozowski? [KARIERA MUZYCZNA, JAKA TO MELODIA]

Rafał Brzozowski z wykształcenia jest nauczycielem wychowania fizycznego. Studia ukończył na Akademii Wychowania Fizycznego. Zdobył brązowy medal Akademickich Mistrzostw Polski w zapasach w 2006 roku. Brał udział w meczach Reprezentacji Artystów Polskich. Z powodu kontuzji kręgosłupa przerwał karierę sportową.

Karierę muzyczną rozpoczął w 2002 udziałem w telewizyjnym programie "Szansa na Sukces", w którym zdobył wyróżnienie. Wcześniej występował z Marcinem Kiljanem w zespole K.Martin. W 2003 został członkiem reaktywowanego zespołu Emigranci. Był też członkiem grupy Mono.

Jesienią 2011 wziął udział w przesłuchaniach do programu TVP2 "The Voice of Poland". Trafił do grupy Andrzeja Piasecznego, odpadł tuż przed finałem.

W lutym 2017 z piosenką "Sky Over Europe" zakwalifikował się do finału polskich eliminacji do 62. Konkursu Piosenki Eurowizji. Nad piosenką pracował razem z Marcinem Kindlą i Markiem Dutkiewiczem. 18 lutego wystąpił w finale selekcji i zajął drugie miejsce po zdobyciu 16 punktów (w tym 8 od jurorów i 8 od widzów), przegrywając tylko z Kasią Moś.

Brał udział w telewizyjnym programie rozrywkowym "Dancing with the Stars. Taniec z gwiazdami" w 2014 roku. 

Od 2017 do 2019 roku Rafał Brzozowski był prowadzącym teleturniej TVP2 "Koło Fortuny". Prowadził także wiele muzycznych widowisk telewizyjnych, w tym m.in. finał krajowych eliminacji do 15. Konkursu Piosenki Eurowizji dla Dzieci (2017), koncert sylwestrowy TVP2 w Zakopanem (2017), Międzynarodowy Festiwal Talentów im. Anny German w Zielonej Górze (2018) oraz koncert Przebój na Mundial, otwierający 55. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej w Opolu (2018).

Od 2019 roku Rafał Brzozowski jest prowadzącym program "Jaka to melodia?". Zastąpił w tej roli Norbiego, który z kolei teraz jest gospodarzem "Koła Fortuny". TVP miało podjąć taką decyzję, aby odświeżyć formaty. Być może również uznano, że Brzozowski jako aktywny wokalista, lepiej odnajdzie się w programie muzycznym.

Rafał Brzozowski na Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski reprezentował Polskę w 65. Konkursie Piosenki Eurowizji, który odbył się w drugiej połowie maja 2021 roku. Wokalista wystąpił z utworem "The Ride". Nie zdołał jednak awansować do finału - w drugim półfinale zajął 14. miejsce.

RadioZET.pl