Zamknij

Pogrzeb Pawła Królikowskiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [GODZINA, DATA, MIEJSCE]

Jolanta Waligóra
04.03.2020 23:45

Kiedy i gdzie odbędzie się pogrzeb Pawła Królikowskiego? Znany i ceniony aktor zmarł nad ranem w czwartek, 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat. Artysta od kilku lat zmagał się z ciężką chorobą. Szczegóły dotyczące daty, miejsca i godziny pogrzebu Pawła Królikowskiego można znaleźć poniżej.

Pogrzeb Pawła Królikowskiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [GODZINA, DATA, MIEJSCE]
fot. Tomasz Zukowski/East News

Pogrzeb Pawła Królikowskiego - kiedy i gdzie odbędą się uroczystości pogrzebowe znanego aktora? Przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, co już wiadomo o dacie i miejscu pogrzebu Pawła Królikowskiego. 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego - kiedy i gdzie się odbędzie? [GODZINA, DATA, MIEJSCE]

Szczegóły dotyczące daty, miejsca i godziny pogrzebu Pawła Królikowskiego są już znane. Pogrzeb aktora odbędzie się w najbliższy czwartek 5 marca 2020 roku. Paweł Królikowski spocznie na Powązkach Wojskowych w Warszawie.

Msza święta odbędzie się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie (Krakowie Przedmieście 52/54). 

Rodzina zmarłego aktora prosi, żeby zamiast kwiatów dokonywać wpłat na leczenie Kamila. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytuł 1366 pomocy dla Kamila Ziółkowskiego.

Kochani Bardzo Dziękuje za tyle ciepłych słów i pamięć Naszego Kochanego Pawła. Już jest wolny i spokojny. Chodźmy go pożegnać. Podam datę i miejsce pochówku, jak tylko będę wiedziała. Kochajcie się i dbajcie o siebie, bo to tylko chwila - zachęca aktorka Ilona Ostrowska w swoich mediach społecznościowych do wzięcia udziału w uroczystościach pogrzebowych.

Paweł Królikowski - kim był znany i ceniony aktor?

Paweł Królikowski był aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym. Był również realizatorem telewizyjnym i pełnił funkcje prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Debiutem aktora była rola w filmie „Dzień kolibra”. Ponadto Paweł Królikowski miał na koncie jedną z głównych ról w kultowym serialu „Ranczo”, emitowanym na antenie TVP. Paweł Królikowski wystąpił również w filmach takich jak "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki" czy "Instynkt". Grał także w wielu serialach. W 2014 roku został jednym z jurorów programu "Twoja twarz brzmi znajomo". 

Paweł Królikowski nie żyje. Gwiazdy żegnają aktora i przyjaciela

Paweł Królikowski poznał swoją żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską w wieku 21 lat. To aktorka znana m.in. z serialu „Klan”. Para doczekała się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julii i Marceliny. Brat zmarłego aktora, Rafał Królikowski, również pracuje w tym zawodzie.

Paweł Królikowski i Antek nagrali klip. Fanom trudno powstrzymać wzruszenie [WIDEO]

W 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację tętniaka mózgu. Przed świętami Bożego Narodzenia 2019 r. jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Aktor przebywał na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. 

Aktor zmarł nad ranem w czwartek, 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat.

RadioZET.pl/JW