Zamknij

Pogoda na ferie zimowe 2020 - czy będzie śnieg? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]

Karolina Piotrowska
16.01.2020 13:42

W styczniu rozpoczął się sezon ferii zimowych 2020. Długoterminowa prognoza i zapowiedzi synoptyków na najbliższe tygodnie nie są optymistyczne, w związku z tym wiele osób zastanawia się, jaka będzie będzie pogoda na ferie zimowe 2020 i czy będzie śnieg w czasie przerwy od szkoły. Sprawdzamy, jak zapowiada się prognoza pogody na styczeń i luty.

Pogoda na ferie zimowe 2020 - czy będzie śnieg? [DŁUGOTERMINOWA PROGNOZA]
fot. Shutterstock

Pogoda na ferie zimowe 2020 - czy będzie śnieg? Długoterminowa prognoza pogody na ferie zimowe 2020 i zapowiedzi synoptyków - w poniższym tekście zebraliśmy krótkie podsumowanie przewidywań na styczeń i luty 2020.

Dni wolne od pracy 2020 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów w 2020 roku

Długoterminowa prognoza pogody na ferie zimowe 2020

Jeśli chodzi o pogodę na ferie zimowe 2020 i przewidywania synoptyków, najlepszą sytuację będą miały województwa: warmińsko-mazurskie i podlaskie. Zgodnie z długoterminową prognozą od około 20 stycznia do końca miesiąca w tych regionach będą występować spore opady śniegu. Dodatkowo należy spodziewać się bardzo silnego wiatru, nawet do 40 km/h. Niestety jednak mało prawdopodobne jest, że śnieg utrzyma się na dłużej. Temperatury w ciągu dnia nie spadną poniżej 0 stopni Celsjusza, natomiast w nocy wyniosą maksymalnie -5 stopni Celsjusza.

Ferie zimowe 2020: KALENDARZ. Kiedy są ferie w poszczególnych województwach 2019/2020?

Pogoda na ferie zimowe 2020 - czy będzie śnieg?

Jeśli chodzi o sytuację w pozostałych województwach i prognozę pogody na ferie zimowe 2020, to niestety nie zapowiada się, aby można było spodziewać się dużych opadów śniegu. Jedynym wyjątkiem oprócz warmińsko-mazurskiego i podlaskiego są jeszcze województwa podkarpackie, małopolskie i śląskie. Zgodnie z długoterminową prognozą pogody na ferie zimowe 2020 tylko na południu Polski można spodziewać się śniegu, który utrzyma się przynajmniej przez kilka dni. W tych regionach temperatury będą utrzymywać się na poziomie od 0 do -10 stopni Celsjusza zarówno w ciągu dnia, jak i w nocy.

Kiedy spadnie śnieg w Warszawie i okolicach 2020? Prognoza pogody dla Warszawy

Na początku lutego 2020 w całej Polsce ma nastąpić ocieplenie, a pod koniec miesiąca temperatury w wielu regionach kraju mogą wynosić nawet powyżej 10 stopni Celsjusza. Warto jednak na bieżąco sprawdzać prognozę pogody na ferie zimowe 2020, ponieważ poprzednie lata pokazały nam nie raz, że natura potrafi nas zaskoczyć. 

RadioZET.pl/ekologia.pl/KP