Zamknij

Pogoda na ferie zimowe w 2019 roku. Najnowsze prognozy na styczeń i luty

Redakcja
03.01.2019 10:59
Pogoda na ferie zimowe w 2019 roku. Najnowsze prognozy na styczeń i luty
fot. pixabay.com

Pogoda na ferie zimowe 2019. Synoptycy podali już pierwsze prognozy pogody na zbliżające się ferie zimowe. W kilku regionach Polski można będzie spodziewać się śniegu i mrozu. Sprawdź prognozy, jeśli szykujesz wyjazd na ferie zimowe 2019. 

Prognozy pogody na ferie 2019 podał serwis Accuweather. Zimowa przerwa w nauce, w zależności od województw, zaplanowana jest na dwa tygodnie w styczniu lub lutym. Oto prognoza pogody na tegoroczne ferie zimowe.

Zobacz także

Pogoda na ferie 2019 w Polsce. Najnowsza prognoza

W styczniu  pogoda nie będzie sprzyjała uczniom, którzy będą odpoczywać w trakcie ferii zimowych 2019. Synoptycy zapowiadają, że w całym kraju temperatura ma się utrzymywać na poziomie 3-4 stopni Celsjusza. Według meteorologów, mróz zapanuje w całym kraju dopiero pod koniec stycznia. Temperatura spadnie wtedy do 6 stopni poniżej zera.

Pogoda na ferie 2019 nad Morzem Bałtyckim. W styczniu na północy Polski będzie można spodziewać się temperatury ok. zera stopni, a także opadów marznącego deszczu, przez co na drogach i chodnikach może występować gołoledź. Zimniej będzie dopiero w lutym – temperatura spadnie do 4 stopni poniżej zera. Synoptycy przewidują, że nad Morzem Bałtyckim przez całe dwa miesiące trzeba spodziewać się wyższych temperatur. 

Rok szkolny 2018/19: dni wolne - kiedy wypadają? [KALENDARZ SZKOLNY]

Pogoda na ferie 2019. Będzie śnieg?  

Pogoda na ferie w centralnej Polsce. Niskiej temperatury i opadów śniegu doczekają się w trakcie zimowej przerwy uczniowie z centralnej Polski. Synoptycy zapowiadają, że na ferie zimowe 2019 spadnie tam śnieg i będzie lekki mróz. Druga połowa stycznia będzie jednak cieplejsza. Temperatury wzrosną do ok. stopni powyżej zera. Wysokich mrozów nie będzie się też można spodziewać w lutym - 

Pogoda na ferie 2019 w górach.  W górach i na południu Polski niska temperatura utrzyma się przez cały styczeń i luty. Synoptycy przewidują dodatkowo opady śniegu, które mają występować regularnie przez całe ferie.

Radiozet.pl/accuweather.com/PZ