Zamknij

Pierwszy dzień zimy 2020 - kiedy kalendarzowy i astronomiczny początek zimy? [DATA, TERMIN]

21.12.2020 10:08

Kiedy pierwszy dzień zimy 2020 kalendarzowej i astronomicznej? Data początku zimy tradycyjnie przypadnie na grudzień. To właśnie wtedy przywitamy nową porę roku, a pożegnamy deszczową jesień. Szczegóły dotyczące tego, kiedy zima 2020 kalendarzowa i astronomiczna, można znaleźć poniżej.

Pierwszy dzień zimy 2020 - kiedy kalendarzowy i astronomiczny początek zimy? [DATA, TERMIN]
fot. SHUTTERSTOCK

Pierwszy dzień zimy 2020 - kiedy jest kalendarzowy początek zimy, a kiedy astronomiczny? Czy dni te wypadają w tym samym terminie? Co warto wiedzieć? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy zima w 2020 roku.

Zima 2020 - kiedy pierwszy dzień zimy kalendarzowej? [DATA]

Data zimy kalendarzowej jest stała i rokrocznie przypada w tym samym terminie. Mimo to zawsze na przełomie listopada i grudnia wiele osób zaczyna poszukiwać w sieci informacji na temat dokładnego terminu rozpoczęcia się nowej najchłodniejszej pory roku. Pierwszy dzień zimy 2020 kalendarzowej tradycyjnie przypadnie w drugiej połowie miesiąca, a dokładniej 22 grudnia. Tym razem będzie to wtorek. To właśnie w tym dniu ostatecznie pożegnamy kolorowe, opadające liście i przywitamy nową porę roku.

Zima tradycyjnie potrwa przez trzy miesiące, do 21 marca. Tego dnia z kolei rozpocznie się nowa pora roku - wiosna.

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2020/21? Prognoza pogody [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]

Pierwszy dzień zimy 2020 - kiedy astronomiczny początek zimy? [TERMIN]

Pierwszy dzień zimy astronomicznej 2020, w przeciwieństwie do kalendarzowej, nie jest datą stałą i może przypadać w różnych terminach. W tym roku zima astronomiczna rozpocznie się w poniedziałek 21 grudnia, czyli dzień wcześniej, niż przypada zima kalendarzowa.

Ferie 2021 - kiedy ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021? [TERMINY, KALENDARZ]

W tym terminie wypada także najkrótszy dzień w 2020 roku. Słońce wzejdzie o godzinie 7:42, a zajdzie już o 15:25. Dzień ten będzie trwać 7 godzin i 43 minuty i będzie krótszy od najdłuższego o 9 godzin i 4 minuty. Do końca roku pozostanie 10 dni, a do końca astronomicznej zimy 88 dni. 

Przesilenie zimowe 2020 - kiedy najkrótszy dzień w roku? [DŁUGOŚĆ DNIA, DATA]

Podczas zimy astronomicznej dzień jest krótszy od nocy, jednak z każdą kolejną dobą dnia będzie przybywać, a nocy ubywać. Na pierwsze dłuższe dni będziemy musieli poczekać aż do początku astronomicznej wiosny.

RadioZET.pl