Zamknij

Netflix Party - WTYCZKA: co to jest i jak włączyć w przeglądarce?

11.12.2020 15:14
Netflix Party - WTYCZKA: co to jest i jak włączyć w przeglądarce?
fot. Shutterstock

Wtyczka Netflix Party pojawiła się już kilka lat temu, jednak dopiero teraz zdobywa popularność w obliczu obecnej sytuacji w Polsce i na świecie oraz zaleceń, aby pozostać w domu i ograniczyć kontakty z innymi. Sprawdzamy, co to jest wtyczka Netflix Party i jak włączyć ją w przeglądarce.

Netflix Party - WTYCZKA: co to jest i jak włączyć w przeglądarce? Poniżej wyjaśniamy, o co chodzi w Netflix Party, jak działa wtyczka, kto może z niej korzystać i jak włączyć ją w naszej przeglądarce.

Ile kosztuje Netflix? CENA za rok, miesięcznie, na 2 osoby, na 1 osobę w 2020 roku

Co to jest Netflix Party? [WTYCZKA GOOGLE CHROME]

Choć wtyczka od Netflix jest już dostępna do pobrania od dłuższego czasu, dopiero teraz zaczęła zdobywać większą popularność. Wszystko to z powodu przymusowej kwarantanny i zaleceń, aby pozostawać w domu w związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-CoV-2. Wiele osób zastanawia się, co to jest Netflix Party. Wtyczka do przeglądarki Google Chrome umożliwia wspólne oglądanie seriali i filmów razem ze znajomymi bez potrzeby wychodzenia z domu. Nazwa również bezpośrednio nawiązuje do idei tego rozwiązania - Netflix Party, czyli po prostu internetowa "impreza z Netflixem", którą można zorganizować z przyjaciółmi.

Wtyczka Netflix Party synchronizuje odtwarzanie nagrania z osobami, które zaprosiliśmy do wspólnego oglądania. Dzięki temu w trakcie pandemii koronawirusa możemy wirtualnie spotkać się z przyjaciółmi i oglądać ulubione seriale, a także wymieniać się swoimi przemyśleniami i opiniami na ich temat. Jedną z ciekawych funkcjonalności wtyczki Netflix Party jest możliwość uruchomienia czatu, gdzie wspólnie ze znajomymi można na bieżąco komentować to, co dzieje się w danym odcinku serialu.

Kwarantanna - filmy na Netflix: co oglądać w trakcie kwarantanny? [LISTA]

Netflix Party - WTYCZKA: jak włączyć w przeglądarce Chrome?

Aby włączyć wtyczkę Netflix Party w przeglądarce, należy najpierw zainstalować ją, klikając odpowiedni link na stronie internetowej. Z tej strony zostaniemy przekierowani do Chrome Web Store, gdzie należy nacisnąć przycisk "Dodaj do Chrome". Następnie należy wejść na platformę Netflix, wybrać dowolny serial lub film i rozpocząć jego odtwarzanie. Kolejnym krokiem jest utworzenie grupy, gdzie wspólnie z innymi będziemy mogli oglądać wybraną produkcję. Należy nacisnąć przycisk, który pojawił się na pasku przeglądarki - "NP", następnie kliknąć w komendę "Start Party", skopiować link, który się tam wyświetli i wysłać go do znajomych. 

W okienku czatu mamy możliwość wysyłania nie tylko wiadomości tekstowych, ale również GIF-ów i zrzutów ekranu. Dodatkowo pojawiają się tutaj komunikaty, gdy ktoś zatrzyma, cofnie lub przewinie odtwarzany film lub serial.

Więcej informacji można uzyskać na oficjalnej stronie internetowej wtyczki Netflix Partyhttps://www.netflixparty.com/. Jest tam również dostępna krótka instrukcja wideo, w której krok po kroku pokazane jest, jak zainstalować i włączyć w przeglądarce Chrome wtyczkę Netflix Party.

Miłego oglądania!

To również może Cię zainteresować:

RadioZET.pl/KP