Zamknij

Michał Cieślak: kim jest? Sylwetka przyszłego ministra [ WYKSZTAŁCENIE]

02.10.2020 08:00
Michał Cieślak: kim jest? Sylwetka przyszłego ministra [RODZINA, WYKSZTAŁCENIE]
fot. ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER/ East News

Michał Cieślak uzyskał rekomendację do objęcia funkcji ministra bez teki odpowiedzialnego za sprawy samorządu terytorialnego. Poseł PiS trafi do rządu z rekomendacji koalicjanta Prawa i Sprawiedliwości - Porozumienia. Sprawdzamy, co wiadomo o nowym ministrze.

Michał Cieślak: kim jest? Sylwetka posła PiS

Michał Cieślak urodził się 9 grudnia 1974 w Dąbrowie Tarnowskiej. Ukończył agroekonomię na AR w Krakowie. Po studiach pracował rok w grupie BezPol w Mielcu.  Później w latach 2003–2004 w ramach Małopolskiego Forum Wspierania Inicjatyw Lokalnych, Cieślak zajmował się szkoleniem doradców odpowiedzialnych za przyszłe wdrażanie finansowych programów pomocowych UE.

Od 2004 roku Michał Cieślak zaczyna działalność swojej własnej firmy – MC Consulting -  która zajmuje się doradztwem z zakresu funduszy europejskich. W 2008 został zatrudniony w Krajowej Radzie Izb Rolniczych w Warszawie.

Działał jeszcze w radzie powiatowej Świętokrzyskiej Izby Rolniczej w Busku-Zdroju. Cieślak prowadzi też gospodarstwo sadownicze i szkółkarskie.

Rekonstrukcja rządu. Rada Koalicji zatwierdzi ostateczny skład Rady Ministrów

Michał Cieślak – poseł, minister

Cieślak swoją karierę w polityce rozpoczął w partii Polska Razem. Najpierw został przewodniczącym jej struktur w województwie świętokrzyskim. W 2014 bez skutku kandydował do Parlamentu Europejskiego i do sejmiku świętokrzyskiego z list PiS.

W 2015 roku wystartował w wyborach do Sejmu i został posłem. Po 4 latach znów znalazł się na listach PiS. W wyborach parlamentarnych otrzymał 12310 głosów i dostał się do Sejmu.

30 września, Mateusz Morawiecki ogłosił, że Michał Cieślak uzyskał rekomendację do objęcia funkcji ministra bez teki odpowiedzialnego za sprawy samorządu terytorialnego.

Sylwetki nowych ministrów w rządzie Mateusza Morawieckiego:

RadioZET.pl/PAP/PAB