Zamknij

Marsz Niepodległości 2020 - czy odbędzie się w Warszawie, czy zostanie odwołany? [11.11]

11.11.2020 10:00

Marsz Niepodległości w Warszawie rokrocznie odbywa się 11 listopada, czyli w Narodowe Święto Niepodległości. Jednak w związku z trwającą pandemią koronawirusa wiele osób zaczęło poszukiwać informacji na temat tego, czy Marsz Niepodległości 2020 się odbędzie. Szczegóły zamieszczamy poniżej.

Marsz Niepodległości 2020 - czy odbędzie się w Warszawie, czy zostanie odwołany? [11.11]
fot. Aleksandra Szmigiel/REPORTER/EASTNEWS

Czy Marsz Niepodległości 2020 odbędzie się w Warszawie 11 listopada? Czy wydarzenie z powodu koronawirusa zostanie odwołane? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje oraz sprawdzamy, czy odbędzie się Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie.

Czy Marsz Niepodległości 2020 się odbędzie? [WARSZAWA]

Informacje na temat tego, czy odbędzie się Marsz Niepodległości 2020 w Warszawie, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu rokrocznie w wydarzeniu w stolicy bierze udział tysiące osób. Wątpliwości co do organizacji tegorocznego marszu, wynikają oczywiście z powodu trwającej pandemii koronawirusa w Polsce i na świecie. 

11 listopada 2020 - co to za święto i jak obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości?

Marsz Niepodległości 2020, zaplanowany na 11 listopada, nie będzie miał formy przemarszu, a przejazdu.  - Zapraszamy wszystkich polskich patriotów do udziału zmotoryzowanego, w samochodach, w motocyklach, a być może i na rowerach. Zachęcamy, żeby pojazdy oflagować pięknie i pokazać barwną, patriotyczną Polskę – powiedział Robert Bąkiewicz, prezes Stowarzyszenia Marsz Niepodległości.

Marsz Niepodległości 2020 Warszawa: TRASA

Trasa Marszu Niepodległości to:  Rondo Dmowskiego, Rondo Waszyngtona, zawrócenie, Dworzec Centralny, rondo 40-latka, zawrócenie. Jazda po tej pętli będzie trwała ok. 2 godzin.  Jak podali organizatorzy, w tym roku "przemówienia, piosenki patriotyczne, ale przede wszystkim komunikaty logistyczne zostaną podane przez radio w samochodzie, na antenie radia WNET pod częstotliwością 87,8 FM"

Marsz Niepodległości 2020 Warszawa: TRASA, GODZINA. Kiedy i gdzie odbędzie się Marsz?

11 listopada - utrudnienia w ruchu. Trasa przejazdu i mapa utrudnień [WARSZAWA]

Marsz Niepodległości 2020 Warszawa: kiedy się odbędzie? O której godzinie wyjazd? [GODZINA]

Marsz Niepodległości, zwany przez organizatorów rajdem, ma wyruszyć w środę 11 listopada spod Ronda Dmowskiego w Warszawie. 

Mobilny orszak ma się ustawiać od godziny 13:30 na Alejach Jerozolimskich od strony Dworca Centralnego. Reszta spontanicznych uczestników spotyka się na Rondzie Dmowskiego, gdzie będzie przygotowane nagłośnienie - poinformowali organizatorzy.

Marsz Niepodległości 2020 Warszawa: TRASA, GODZINA. Kiedy i gdzie odbędzie się Marsz?

Marsz Niepodległości 2020 - czy odbędzie się w Warszawie, czy zostanie odwołany? [11.11]

Jak już wspominaliśmy powyżej, Rafał Trzaskowski sprzeciwia się organizacji Marszu Niepodległości. - Aby zorganizować przejazd ulicami Warszawy, organizatorzy Marszu Niepodległości powinni uzyskać odpowiednie zezwolenie w ratuszu; jeśli tego nie zrobią, a jest prawdopodobne, że nie zdążą, przejazd będzie stanowił wykroczenie drogowe - poinformowała PAP rzeczniczka ratusza Karolina Gałecka.

RadioZET.pl/PAP