Zamknij

Marsz Niepodległości 2019: Warszawa - trasa, data, godzina, utrudnienia, parkingi

Paweł Żurek
08.11.2019 15:18

Marsz Niepodległości 2019 już niebawem przejdzie przez Warszawę. Sprawdzamy trasę Marszu, pokazujemy hasło, logo i plakat manifestacji, a także informujemy o godzinie, w której manifestacja ruszy spod ronda Dmowskiego w Warszawie 

Marsz Niepodległości 2019: trasa [WARSZAWA, UTRUDNIENIA, PARKINGI]
fot. Karol Makurat/REPORTER

W tym artykule znajdziecie: 

  • Dokładną trasę, którą przejdzie Marsz Niepodległości 2019
  • Godzinę, o której rusza Marsz 
  • Plakat i hasło Marszu Niepodległości 2019
  • Miejsce, w których 11 listopada można znaleźć parkingi w Warszawie

Marsz Niepodległości 2019: trasa

Trasa Marszu Niepodległości jest już znana. Manifestacja przejdzie od Ronda Dmowskiego, al. Jerozolimskimi, Mostem Poniatowskiego aż pod PGE Stadion Narodowy.

11 listopada 2019: utrudnienia i zmiany komunikacyjne w Święto Niepodległości [WARSZAWA]

Marsz Niepodległości 2019: Warszawa [UTRUDNIENIA]

Trasa, którą przejdzie Marsz Niepodległości, będzie w całości zablokowana. Nie wiadomo jeszcze od której policja zamknie al. Jerozolimskie i Most Poniatowski. Marsz rozpocznie się o godz. 14 i potrwa ok. 5 godzin.

Jak poinformowali organizatorzy, blokady dróg należy spodziewać się od godziny 11.

 - Najprawdopodobniej już od godziny 11:00 zostanie wyłączona z ruchu drogowego aleja Jerozolimska. Z tego powodu zachęcamy do przejazdu Wisły przez most Śląsko-Dąbrowski, aby następnie ulicą Targową dojechać do parkingu dla autokarów znajdującego się przy alei Zielenieckiej 6 – czytamy na stronie marszniepodleglosci.pl.

Marsz Niepodległości 2019: godzina. Kiedy się rozpocznie?  

Godzina rozpoczęcia Marszu Niepodległości została już podana: pochód wystartuje o godz. 14. Wtedy uczestnicy MN zaczną gromadzić się przy rondzie Dmowskiego w Warszawie. Sam marsz rozpocznie się później – o godz. 15.

Marsz Niepodległości zakończy się ok. godziny 19.

Marsz Niepodległości 2019: plakat

Plakat tegorocznego Marszu Niepodległości to przedstawia różaniec owinięty wokół dłoni modlącej się osoby. Wielu osobom taka wizualizacja nie przypadła do gustu: twierdzili m.in. że plakat nie przedstawia dłoni, a pięść, co kłóci się z "pokojową" wymową modlitwy na Różańcu. Organizatorzy manifestacji twierdzą jednak, że plakat Marszu nie ma zachęcać do przemocy.  

Hasło Marszu Niepodległości 2019

Hasło Marszu 2019 to Miej w opiece Naród cały. Cytat pochodzi z maryjnej pieśni "Z dawna Polski tyś Królową".

Marsz Niepodległości 2019: parkingi

Dobra informacja dla wszystkich uczestników Marszu, którzy przyjadą do Warszawy samochodami: 11 listopada w stolicy nie płacimy za parkingi. Poniżej udostępniamy miejsca, gdzie w święto niepodległości można zostawić auto.

Mapa parkingów w Warszawie

RadioZET.pl/PZ