Obserwuj w Google News

Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję? [WIEK, ŻONA]

2 min. czytania
09.05.2022 10:00
Zareaguj Reakcja

Marek Sierocki to znany dziennikarz, który będzie komentował Eurowizję 2022. Co warto o nim wiedzieć? Szczegółowe informacje na temat wieku Marka Sierockiego, rodziny, życia prywatnego i kariery, zamieszczamy poniżej.

Marek Sierocki - kim jest dziennikarz komentujący Eurowizję 2021? [WIEK, ŻONA]
fot. Tadeusz Wypych/REPORTER/EASTNEWS

Kim jest Marek Sierocki? Wiek, wzrost, żona, rodzice, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat dziennikarza, który będzie komentował Konkurs Piosenki Eurowizji 2022, można znaleźć w tym artykule.

Redakcja poleca

Kim jest Marek Sierocki? [EUROWIZJA 2022, EUROWIZJA JUNIOR]

Aleksander Sikora i Marek Sierocki komentowali razem dla Telewizji Polskiej Eurowizję 2021 i Eurowizję Junior 2022. Dziennikarze będą komentować wspólnie także zaplanowaną na maj Eurowizję 2022. W związku z tym wiele osób zaczęło szukać w sieci szczegółów dotyczących kariery i życia prywatnego Marka Sierockiego.

Zobacz:  Aleksander Sikora - wiek, wzrost, partnerka. Kim jest dziennikarz i prezenter telewizyjny?

To polski dziennikarz, a także piosenkarz i akordeonista. W telewizji zadebiutował w latach 80. jako ilustrator muzyczny (grał na akordeonie) w programie "Poligon". Przez jakiś czas był także DJ-em w klubie "Hybrydy". Od połowy lat 80. jest prezenterem muzycznym "Teleexpressu". W latach 1991–1997 był redaktorem naczelnym polskiej edycji magazynu "Bravo".

Co ciekawe, nagrał także kilka duetów w nurcie disco polo i występował z przedstawicielami tego gatunku muzycznego na wspólnych koncertach. 

Ponadto Marek Sierocki prowadził lub współprowadził takie wydarzenia i programy jak: "W rytmie disco", "Sylwester z Europą", "Sierocki na lato" czy "Sierocki na sobotę". Jest także dyrektorem artystycznym Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. 

W marcu 2021 roku poinformowano, że Marek Sierocki został prowadzącym "Szansy na Sukces". Pierwszy odcinek z jego udziałem wyemitowany został 4 kwietnia.

Redakcja poleca

Marek Sierocki - wiek, wzrost, żona, rodzina, życie prywatne, Instagram

Wiele osób szuka także informacji na temat wieku Marka Sierockiego. Dziennikarz urodził się 27 lipca 1959 roku w Zielonce, więc w 2022 skończy 63 lata. W sieci nie znajdziemy jednak szczegółów dotyczących jego wzrostu. 

Żoną Marka Sierockiego jest Urszula Sierocka. Para poznała się w klubie w Warszawie, w którym wówczas pracował. 

Dziennikarz nie posiada konta na Instagramie.

Krystian Ochman Eurowizja 2022 ceremonia otwarcia
5 Zobacz galerię
fot. mat. prasowe / EBU / Andres Putting, MARCO BERTORELLO/AFP/East News

RadioZET.pl