Zamknij

Majówka 2018 - pogoda: Zakopane, morze, Mazury. Gdzie będzie najcieplej?

Redakcja
30.04.2018 14:10

Pogoda na długi weekend majowy 2018 - w których częściach Polski będzie najcieplej? To pytanie zadaje sobie wiele osób, które już teraz chce zaplanować swój długo wyczekiwany urlop w pracy i jak najlepiej wykorzystać nadchodzące wolne dni. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody na majówkę 2018. Zakopane, morze czy Mazury? Sprawdź, gdzie pogoda będzie dopisywać!

Pogoda na majówkę 2018: Zakopane, morze, Mazury - gdzie będzie najcieplej?
fot. PIXABAY

Długi weekend majowy 2018 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wiele osób w tym czasie decyduje się na wypad za miasto. Zakopane morze oraz Mazury to jedne z najpopularniejszych kierunków wybieranych przez Polaków. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić prognozę pogody na majówkę 2018. W których częściach Polski będzie najcieplej w długi weekend majowy?

» Majówka 2018: kiedy wypada długi weekend majowy? [KALENDARZ] «

» Majówka 2018: sklepy otwarte 1, 2 i 3 maja [Biedronka, Tesco, Żabka] «

» Bilet do teatru za grosze 2018: kiedy, gdzie, za ile? [SPEKTAKLE, WARSZAWA] «

Pogoda na majówkę 2018: Zakopane, Kraków - czy będzie ciepło?

Prognoza pogody w długi weekend majowy 2018 na południu kraju jest bardzo optymistyczna. W sobotę, 28 kwietnia w Krakowie ma być ciepło i słonecznie. Przewidziane są jedynie przejściowe zachmurzenia. Temperatura będzie wynosić ok. 25 stopni w dzień i ok. 10 stopni w nocy. Taka pogoda powinna się utrzymać przez pierwsze dni maja. Załamanie pogody przewidziane jest dopiero na piątek, 4.05. Wtedy też możemy spodziewać się przelotnych opadów deszczu. Z kolei temperatura ma spaść do 16 stopni w dzień i 6 w nocy.

Prognoza pogody na majówkę 2018 w Zakopanem niestety nie napawa optymizmem. W długi weekend majowy od soboty, 28 kwietnia do wtorku, 1 maja temperatura będzie wynosić ok. 20 stopni. W tym terminie możemy spodziewać się zachmurzenia, a nawet przelotnych opadów deszczu. Od środy, 2.05. temperatura będzie spadać, a w sobotę może wynieść nawet 11 stopni. Synoptycy zapowiadają także burze oraz opady deszczu ze śniegiem.

» Święto Pracy 2018: kiedy powstało, co to jest za Święto i jak je obchodzimy? [1.05.] «

Pogoda na długi weekend majowy: morze - gdzie będzie pogodnie?

Co roku wielu Polaków na długi weekend majowy decyduje się na wyjazd nad morze, a najbardziej obleganym kierunkiem jest trójmiasto. Niestety dla wszystkich miłośników piaszczystych plaż mamy złą wiadomość. Pogoda w majówkę 2018 nad morzem prawdopodobnie nie będzie najlepsza. Temperatura oscylować będzie w granicach od 14 do 18 stopni. Może pojawić się duże zachmurzenie, a także przelotne opady deszczu. 

» Dzień Flagi 2018: kiedy wypada i co to jest za Święto? [CIEKAWOSTKI] «

» 2 maja 2018: wolne od szkoły i pracy czy nie? «

Prognoza pogody na majówkę 2018 na Mazurach - jakie temperatury?

Innym, równie obleganym kierunkiem w długi weekend majowy są Mazury. Pogoda jednak będzie dopisywać zaledwie przez kilka dni. Od niedzieli, 29 kwietnia, do wtorku 1 maja ma być słonecznie i ciepło. Temperatura ma wynosić ok. 21 stopni. Z kolei już w środę możemy spodziewać się załamania pogody. Będzie pochmurno i deszczowo. Dodatkowo temperatura spaść może do ok. 15 stopni.

» Pogoda na majówkę 2019: Mazury, Zakopane, Warszawa, morze - gdzie będzie najcieplej?

Warto pamiętać jednak o tym, że pogoda na majówkę 2018, ze względu na odległy termin do omawianych dni, może jeszcze ulec zmianie. Jeśli tylko pojawią się nowsze dane, opublikujemy je w tym artykule.

RadioZET.pl/JW