Zamknij

Majówka 2021 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DATA, DNI WOLNE]

30.04.2021 15:03
Majówka 2021 - kiedy wypada wolne w długi weekend majowy i kiedy wziąć urlop? [DATA, DNI WOLNE]
fot. SHUTTERSTOCK

Majówka 2021 to doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Wielu Polaków w tym czasie decyduje się na wypad za miasto na swoją działkę. Inni z kolei stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu. Niezależnie od tego, którą opcję wybierzemy, warto sprawdzić, kiedy wypada Majówka w 2021 roku, wolne i jak najlepiej wziąć urlop w długi weekend majowy.

Majówka 2021 - DATA: kiedy długi weekend majowy? Kiedy jest wolne? Jak wziąć urlop, żeby mieć jak najwięcej dni wolnych? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje, sprawdzamy, kiedy wolne w Majówkę 2021 oraz kalendarz dni wolnych w długi weekend majowy. 

Niedziele handlowe 2021 - KALENDARZ, DATY: kiedy sklepy czynne w niedzielę? [LISTA]

Majówka 2021 - DATA: kiedy wypada długi weekend majowy?

Informacje na temat tego, kiedy Majówka w 2021 roku, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu długi weekend majowy przez wszystkich jest długo wyczekiwany. To przecież doskonała okazja do rozpoczęcia sezonu wiosenno-letniego. Dla wielu Polaków tradycją stało się organizowanie w tym czasie wypadów za miasto, wyjazdów do domków letniskowych czy urządzenia grilla. Inni z kolei w Majówkę stawiają na relaks i wypoczynek w domowym zaciszu.

W 2021 Majówka tradycyjnie rozpocznie się 1 maja, kiedy to wypada Święto Pracy, inaczej Międzynarodowy Dzień Solidarności Ludzi Pracy, który jest dniem ustawowo wolnym. Tym razem będzie to sobota. Z kolei 3 maja (poniedziałek) przypada Święto Konstytucji 3 Maja, który podobnie jak Święto Pracy, jest dniem wolnym.

Dodatkowo pomiędzy wspomnianymi świętami, w niedzielę 2 maja, wypada Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Dni wolne od pracy 2021 - KALENDARZ dni wolnych, świąt i długich weekendów w 2021 roku

Kiedy wolne w Majówkę 2021 i jak wziąć urlop? [DATA, DNI WOLNE]

Wiele osób, które odpowiednio wcześniej chcą ubiegać się o ewentualny urlop w pracy, szuka w sieci informacji na temat tego, kiedy jest wolne w Majówkę 2021 i jak wziąć urlop. Otóż w tym roku rozkład dni wolnych w długi weekend majowy nie jest zbyt sprzyjający dla pracowników.

Wolne w Majówkę 2021 będzie od soboty 1 maja do poniedziałku 3 maja. Są to zaledwie trzy dni. Warto jednak w tym miejscu wspomnieć, że według polskiego prawa za święto przypadające w sobotę (w tym wypadku Święto Pracy), przysługuje inny, dodatkowy dzień wolny.

Jak brzmi Artykuł 130 Paragraf 2 Kodeksu Pracy, każde święto występujące w okresie rozliczeniowym i przypadające w innym dniu niż niedziela obniża wymiar czasu pracy o 8 godzin.

Najczęściej pracodawca odgórnie ustala termin dodatkowego dnia wolnego dla wszystkich pracowników w firmie.

Długie weekendy 2021 - KALENDARZ dni wolnych: kiedy zaplanować urlop w 2021 roku?

RadioZET.pl