Zamknij

Ludzie i Bogowie - OBSADA, STRESZCZENIE: kto gra i o czym jest serial TVP?

14.09.2020 14:22
Ludzie i Bogowie - OBSADA, STRESZCZENIE: kto gra i o czym jest serial TVP?
fot. PIOTR KAMIONKA/REPORTER/EASTNEWS

Serial "Ludzie i Bogowie" to nowa produkcja historyczna, która zadebiutowała w Telewizji Polskiej 13 września 2020. Fabuła oparta jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. W rolach głównych występują m.in. Jacek Knap, Dawid Dziarkowski czy Marianna Zydek. Szczegółowe informacje o obsadzie serialu "Ludzie i Bogowie" i streszczenie produkcji, można znaleźć poniżej.

"Ludzie i Bogowie" - kiedy premiera nowego serialu historycznego TVP? Kto zagra? O czym będzie? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy obsadę serialu "Ludzie i Bogowie" i streszczenie produkcji.

Ludzie i Bogowie - OBSADA. Kto gra w serialu historycznym TVP?

W obsadzie serialu "Ludzie i Bogowie" znaleźli się m.in.: Jacek Knap (jako Leszek Zaręba "Onyx"), Dawid Dziarkowski (Tadeusz Korzeniewski "Dager"), Marianna Zydek (Jadwiga Koman), Anna Karczmarczyk (Bronka), Tomasz Schuchardt (Kapitan Gertz "Kmicic"), Julian Świeżewski (Józef Marczewski "Zimny"), Aleksandra Justa (Maria Zaręba), Patryk Szwichtenberg (Leonard Zbyszewski "Lelek"), Katarzyna Dorosińska ("Bella) czy Bartłomiej Kotschedoff (Porucznik Brama "Kulawiec").

Z kolei za reżyserię odpowiada Bodo Kox, a funkcję producenta pełni Jolanta Filipowicz. Za scenariusz natomiast odpowiadają Krzysztof Węglarz i Wenanty Nosul. Zdjęcia do serialu "Ludzie i Bogowie" kręcone były w Warszawie.

Premiera polskiej produkcji odbyła się w niedzielę, 13 września 2020 roku. Kolejne odcinki serialu "Ludzie i Bogowie" będzie można oglądać co tydzień, w każdą niedzielę. Epizody emitowane będą dokładnie o godzinie 20:15 na antenie TVP.

Ludzie i Bogowie - ile odcinków ma serial i kiedy oglądać w TVP?

Serial Ludzie i Bogowie - STRESZCZENIE: o czym jest? [ZWIASTUN]

Fabuła serialu TVP "Ludzie i Bogowie" oparta jest na autentycznych wydarzeniach z II wojny światowej. 

Serial przedstawia wydarzenia związane z oddziałem o kryptonimie „Pazur”, działającego w czasie II wojny światowej w Warszawie, w strukturach kontrwywiadu Komendy Głównej Związku Walki Zbrojnej - Armii Krajowej. Jego pierwowzorem był słynny oddział bojowy kontrwywiadu o kryptonimie „Wapiennik”, który powstał w 1941 r., a jednym z jego głównych zadań była likwidacja osób skazanych wyrokami sądów podziemnych. Wydarzenia, o których mowa w serialu zainspirowane zostały prawdziwymi akcjami, o których głośno było w okupowanej Warszawie.

Głównymi bohaterami serialu "Ludzie i Bogowie" są dwaj przyjaciele - dowódca oddziału "Pazur", Leszek Zaremba, ps. "Onyks" i Tadeusz Korzeniewski ps. "Dager". Pierwszego z nich cechuje przede wszystkim sumienność i opanowanie. Powierzone zadania wykonuje bardzo precyzyjnie i skutecznie. Jednak z każdym dniem rosną w nim wątpliwości, co do moralnego wymiaru takiego postępowania, a wyrzuty sumienia coraz częściej nie pozwalają mu zasnąć. Drugi, wręcz przeciwnie, okupacyjna rzeczywistość budzi w nim coraz większe pragnienie odwetu na Niemcach, legitymuje w jego przekonaniu posługiwanie się złem w imię wyższych celów.

Zwiastun serialu "Ludzie i Bogowie" zamieszczamy poniżej.

 

RadioZET.pl/TVP