Zamknij

#Liniaprosta. Linia prosta na dłoni 21.03.2019: o co chodzi w akcji i dlaczego jest organizowana?

Paweł Żurek
21.03.2019 16:00

#Liniaprosta. Linia prosta na dłoni: o co chodzi w akcji organizowanej 21 marca - #LiniaProsta - oraz dlaczego jest ona organizowana? Tajemnicza akcja polegająca na rysowaniu prostej linii na dłoni oraz publikowania jej zdjęć w mig obiegła Internet. Sprawdzamy o co w niej chodzi i dlaczego jest organizowana.

Linia prosta na dłoni 21.03.2019: o co chodzi w akcji
fot. instagran.com/Linia Prosta

#LiniaProsta. Linia prosta na dłoni: o co chodzi w akcji 21.03.2019? Dlaczego jest organizowana? Kiedy wypada Dzień zespołu Downa? Wyjaśniamy o co chodzi w tajemniczej akcji, w trakcie której internauci rysują sobie linię prostą na dłoni.

>> Co oznacza pojedyncza linia prosta na dłoni?

#LiniaProsta. Linia prosta na dłoni 21.03.2019: o co chodzi w akcji?

Akcja malowania linii prostej na dłoni, w sieci oznaczona hashtagiem #LiniaProsta, jest od 3 lat organizowana po to by pomagać osobom z zespołem Downa. Jej pomysłodawcą jest telewizja Lifetime, która dochody z akcji, organizowanej wspólnie z Fundacją "Ja Też", przekazuje na Projekt „Przystanek Szekspir”. Dzięki akcji, osoby z Zespołem Downa będą mogły podjąć pracę w Gdańskim Teatrze Szekspirowskim.

By włączyć się w zbiórkę pieniędzy na rzecz osób z zespołem Downa należy narysować linię prostą na dłoni, zrobić jej zdjęcie, a później opublikować je na Instagramie, oznaczając wcześniej hashtagiem #LiniaProsta. Należy też oznaczyć profile @LifetimePolska i @FundacjaJaTeż. Za każde zdjęcie telewizja Lifetime przekaże złotówkę na rzecz fundacji, i projektu "Przystanek Szekspir". Celem jest uzbieranie 10 tysięcy złotych i stworzenie Najdłuższej Linii Prostej. 

>> Zespół Downa, czyli trisomia 21. Na czym polega zespół i jak się objawia?

Dlaczego 21.03.2019 rysuje się na dłoni linię prostą?

Dlaczego 21.03.2019 rysuje się na dłoni linię prostą? Podobną bruzdę na dłoni mają osoby z zespołem Downa. Linia prosta na ręce jest więc nawiązaniem do tego, jak wygląda życie osób z dodatkowym chromosomem 21.

>> Znani Polacy wyciągnęli pomocną dłoń do osób z zespołem Downa

Dzień zespołu Downa: kiedy wypada?

Dzień zespołu Downa wypada właśnie 21 marca, czyli tego samego dnia, gdy organizowana jest akcja #LiniaProsta.

>> Test PAPP-A rozpozna nie tylko zespół Downa. Dlaczego warto wykonać badanie?

#LiniaProsta: Instagram

Uczestników akcji #LiniaProsta można znaleźć na Instagramie pod hashtagiem #LiniaProsta. Wzięli w niej udział znani aktorzy, celebryci, muzycy, a także kilka tysięcy zwykłych internautów, którym bliskie jest przesłanie przedsięwzięcia organizowanego 21 marca.  

RadioZET.pl/PZ