Obserwuj w Google News

Legalny grill w Warszawie 2018 - gdzie można rozpalić ognisko latem?

Redakcja
2 min. czytania
04.07.2018 14:34
Zareaguj Reakcja

Legalny grill i ognisko w Warszawie - czy to możliwe? Okazuje się, że jak najbardziej! W mieście przygotowane są specjalne punkty, w których legalnie można rozpalić grilla lub ognisko i nie grozi nam za to mandat. W poniższym artykule przedstawiamy dokładną listę miejsc na grilla i ognisko w Warszawie w 2018 roku.

Legalny grill w Warszawie 2018 - gdzie można rozpalić ognisko latem?
fot. Shutterstock

Miejsca na grilla i ognisko w Warszawie - gdzie można legalnie grillować latem 2018? Jeśli planujecie w miesiącach letnich spotkania ze znajomymi np. nad Wisłą i wspólne grillowanie, podpowiadamy, gdzie można legalnie rozpalać ognisko lub grilla w mieście.

» Gdzie kupić grill jednorazowy i od kiedy? [BIEDRONKA, LIDL, TESCO]

Legalny grill w Warszawie 2018 - gdzie można grillować?

Teoretycznie przepisy prawne nie zakazują rozpalania grilla na działce, tarasie czy w ogrodzie - każdy może go zorganizować na takim terenie, dopóki nie stanowi on zagrożenia pożarem. W wielu parkach w Warszawie grill można rozpalić na specjalnie przygotowanych do tego miejscach.

Grill można ustawić m.in. w parku Skaryszewskim, parku, Bródnowskim, parku Praskim, parku Fosa i Stok Cytadeli i na Polu Mokotowskim. Grillować możemy także w innych parkach, gdzie nie zabrania tego regulamin. Dobrym miejscem na grilla lub ognisko w Warszawie latem 2018 będą miejskie plaże na Saskiej Kępie przy zoo oraz nad Wisłą przy ul. Krynicznej.

» Picie alkoholu nad Wisłą: gdzie legalnie można pić w Warszawie w plenerze?

Miejsce na ognisko w Warszawie - nad Wisłą i gdzie jeszcze?

Rozpalając ognisko w Warszawie, szczególnie w okolicach terenów zielonych należy zachować szczególną ostrożność. Za rozpalanie ognia w niedozwolonych miejscach grożą wysokie kary i mandaty. Grillować i rozpalać ogniska nie można m.in. w Łazienkach Królewskich, Ogrodzie Saskim czy Parku Ujazdowskim.

Ogniska w Warszawie możemy legalnie rozpalić tylko w wyznaczonych do tego miejscach. Znajdują się one na przykład w lesie Młocińskim i Kabackim. Dodatkowo znajdują się tam stoły i ławki, a leśnicy często dostarczają na miejsce drewno.

Należy pamiętać, że jeśli ogień pojawi się w innych punktach, może doprowadzić to do pożaru. Za takie działania możemy zapłacić mandat sięgający nawet 500 złotych.

Przy grillowaniu i rozpalaniu ogniska w Warszawie najważniejsze jest także pozostawienie po sobie porządku, zebranie wszystkich śmieci i wygaszenie węgle. Najlepiej mieć ze sobą butelkę wody, a po ugaszeniu ognia przełożyć węgle do worka, który można umieścić w koszu na śmieci. 

RadioZET.pl/KP