Kraina światła - Gubałówka 2020: godziny otwarcia, bilety, daty i informacje

Karolina Piotrowska
20.01.2020 15:36

Polskie Koleje Linowe już po raz trzeci przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje. W poniższym artykule zebraliśmy informacje na ten temat, czyli m.in. od kiedy Kraina światła na Gubałówce 2020, godziny otwarcia, bilety oraz do kiedy będzie można korzystać z atrakcji.

Kraina światła - Gubałówka 2020: godziny otwarcia, ceny, daty i informacje
fot. Pawel Murzyn/East News

Kraina światła - Gubałówka 2020: godziny otwarcia, cena, daty i informacje. Poniżej zebraliśmy najważniejsze szczegóły dla turystów, którzy zimą planują wybrać się do Zakopanego i odwiedzić Krainę światła na Gubałówce w 2020 roku.

Ferie zimowe 2020 - TERMINY. Kiedy są ferie w poszczególnych województwach 2020?

Kraina światła - Gubałówka 2020: godziny otwarcia i informacje

Od czwartku, 28 listopada 2019, codziennie od godziny 16.00 mieszkańcy Zakopanego i turyści będą mogli podziwiać w ośrodku PKL Gubałówka zimową Krainę Światła. Polskie Koleje Linowe już po raz trzeci przygotowały dla swoich klientów na Gubałówce zimowe iluminacje.

Teren wokół górnej stacji kolei rozbłyśnie blaskiem ekologicznych, ledowych żarówek. Na turystów odwiedzających ośrodek PKL Gubałówka czekają rzeźby świetlne inspirowane historią Zakopanego, podhalańskim folklorem i tatrzańską przyrodą. Spotkać będzie można między innymi gazdę i gaździnę w odświętnych strojach, białego misia z Krupówek, kozice, świstaki i jelenią rodzinę. Uroku i magicznego charakteru dodadzą im dekoracyjne płatki śniegu zdobiące elewację budynku stacji i świąteczne dekoracje.

Do kiedy będzie otwarta Kraina światła na Gubałówce 2020 i ile kosztuje? [CENA]

Świecące ozdoby na Gubałówce będzie można podziwiać codziennie do końca lutego 2020 - od godziny 16.00 do ostatniego kursu kolejki. Godziny ostatniej jazdy kolei dostępne są na stronie www.pkl.pl. Bilety na kolej PKL Gubałówka można kupić m.in. on-line przez stronę www.sklep.pkl.pl.

Ośrodki PKL zapraszają na ferie zimowe w Zakopanem i okolicach

Gubałówka to góra szczególnie chętnie odwiedzana przez całe rodziny i jedno z najpopularniejszych miejsc w Zakopanem. Ze szczytu, na który turystów wwozi kolej linowo-terenowa PKL, przy dobrej pogodzie podziwiać można imponującą panoramę Tatr.

RadioZET.pl/mat. prasowe/KP