Zamknij

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2020/21? Prognoza pogody [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]

14.10.2020 15:00

Kiedy spadnie śnieg w 2020 roku w Polsce? To pytanie zadają sobie wszyscy mieszkańcy naszego kraju. Niektórzy już nie mogą doczekać się pierwszych płatków śniegu, inni wręcz przeciwnie, marzą, by zima w tym roku przyszła jak najpóźniej. Przedstawiamy długoterminową prognozę pogody i sprawdzamy, kiedy spadnie śnieg 2020/21 w Warszawie, Zakopanem oraz Gdańsku.

Kiedy spadnie śnieg w Polsce 2020/21? Prognoza pogody [WARSZAWA, ZAKOPANE, GDAŃSK]
fot. SHUTTERSTOCK

Kiedy spadnie śnieg w 2020/21 i czy będzie śnieg w tym roku? Warszawa, Zakopane, Gdańsk. Poniżej przedstawiamy szczegółowe informacje na temat długoterminowej prognozy pogody i sprawdzamy zapowiedzi synoptyków dotyczące tego, kiedy spadnie śnieg 2020.

Kiedy spadnie śnieg 2020 w Warszawie? [PROGNOZA POGODY NA ZIMĘ]

Wielu mieszkańców stolicy i okolic wraz z nadejściem pierwszych chłodniejszych dni zaczęło szukać w sieci informacji na temat tego, kiedy spadnie śnieg w 2020/21 w Warszawie. Niektórzy już nie mogą doczekać się pierwszych płatków śniegu, inni wręcz przeciwnie, marzą, by zima w tym roku przyszła jak najpóźniej. Trudno jest jednak wskazać dokładną datę nadejścia zimy 2020 i pojawienia się pierwszych opadów śniegu.

Ferie 2021 - kiedy są ferie zimowe w roku szkolnym 2020/2021? [TERMINY, KALENDARZ] 

Na razie pogoda w Polsce jest bardzo zmienna. Za nami już pierwsze chłodniejsze dni i kilkudniowe opady deszczu. Jednak pod koniec października w centralnej części naszego kraju termometry mogą wskazać nawet 14 stopni Celsjusza. Dość ciepły ma być również początek listopada. Cały miesiąc ma być słoneczny, jedynie z kilkudniowymi opadami deszczu.

Według synoptyków na pierwszy śnieg w roku 2020 w Warszawie będzie trzeba poczekać do grudnia. Niewykluczone zatem, że na święta uda się już ulepić bałwana :)

Pogoda długoterminowa. Przed nami ochłodzenie, opady deszczu i śniegu

Kiedy spadnie śnieg w 2020/21 roku w Polsce? Prognoza pogody [ZAKOPANE, GDAŃSK]

Nikogo nie powinno dziwić, że śnieg w Zakopanem w 2020 zdążył już spaść. W połowie października mieszkańcy tego miasta i okolic mogli doświadczyć już pierwszych opadów śniegu w tym roku. 

Z kolei na śnieg w Gdańsku 2020/21 oraz w innych miejscowościach znajdujących się w północnej części naszego kraju, trzeba będzie poczekać. Synoptycy zapowiadają, że pierwsze opady śniegu w tym rejonie moją pojawić się na przełomie listopada i grudnia.

Należy jednak pamiętać, że ze względu na tak odległy okres, który omawiany jest w tym artykule, trudno jest przewidzieć jeszcze prognozę pogody na zimę i sprawdzić, kiedy spadnie śnieg w Polsce 2020/21. Prognozy mogą jeszcze ulec zmianie.

RadioZET.pl