Zamknij

Karl Lagerfeld nie żyje. Kim był projektant mody i dyrektor artystyczny Chanel?

Redakcja
19.02.2019 13:04
Karl Lagerfeld nie żyje. Kim był projektant mody i dyrektor artystyczny Chanel?
fot. FRANCOIS GUILLOT/AFP/EASTNEWS

Kim był Karl Lagerfeld? Niemiecki projektant mody i dyrektor artystyczny Domu Mody Chanel zmarł we wtorek, 19 lutego 2019 w Paryżu. Miał 85 lat. O śmierci artysty poinformowały francuskie media. Przedstawiamy osiągnięcia i życiorys Karla Lagerfelda.

Nie żyje Karl Lagerfeld. Kim był projektant mody i dyrektor artystyczny Domu Mody Chanel, który zmarł we wtorek, 19 lutego 2019? Sprawdzamy najważniejsze informacje o Karlu Lagerfeldzie.

Karl Lagerfeld - przyczyny śmierci projektanta mody

Karl Lagerfeld zmarł we wtorek 19 lutego 2019 roku w Paryżu w wieku 85 lat. Informację o śmierci projektanta mody przekazały francuskie media. Wiadomo, że Karl Lagerfeld ciężko chorował od tygodni. Nie pojawił się nawet na ostatnim pokazie Chanel, który odbył się pod koniec stycznia. Nie została jednak jeszcze podana oficjalna przyczyna śmierci projektanta.

Karl Lagerfeld - kim był projektant mody? [ŻYCIORYS]

Karl Lagerfeld urodził się 10 września 1933 roku w Hamburgu. W 1953 razem z matką przeniósł się do Paryża, gdzie został na stałe. Dwa lata później wygrał prestiżowy konkurs mody, co zapewniło mu pracę w domu mody Balmain. Po roku projektował już dla domów mody Jean Potou, Krizia, Charles Jourdan oraz Valentino. W 1964 roku Karl Lagerfeld wyjechał do Włoch, gdzie studiował sztukę. W 1967 powrócił do świata mody i wybrał Fendi jako konsultanta projektów. W 1972 wraz z domem mody Chloé stworzył biało-czarną kolekcję Deco, która otworzyła mu drzwi do międzynarodowej kariery.

Od 1983 Karl Lagerfeld kierował domem mody Chanel. W międzyczasie rozwinął też własną markę, którą firmował zarówno ubrania i dodatki, jak i zapachy. Był także fotografem. Przed jego obiektywem stawały takie gwiazdy jak Lou Doillon, Erin Wasson, Heidi Mount, Olivier Zahm, Sean Lennon, Lara Stone czy Anja Rubik.

RadioZET.pl/wikipedia.pl/JW