Obserwuj w Google News

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Porady i wskazówki, jak zrobić to poprawnie

Karolina Piotrowska
2 min. czytania
25.05.2020 20:29
Zareaguj Reakcja

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Poniżej zebraliśmy porady, wskazówki i najważniejsze informacje o tym, jak ściągnąć sztuczne rzęsy bezboleśnie i aby nie uszkodzić swoich naturalnych rzęs.

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Porady i wskazówki, jak zrobić to poprawnie
fot. Shutterstock

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Porady i wskazówki, jak zrobić to poprawnie zebraliśmy poniżej. Sprawdź informacje o tym, jak zdjąć sztuczne rzęsy w domu samemu i co zrobić, aby nie uszkodzić swoich naturalnych rzęs.

Jak malować brwi pomadą? Instrukcja krok po kroku [TUTORIAL]

Sztuczne rzęsy - jak je ściągnąć samemu w domu?

Jeśli chodzi o sztuczne rzęsy, które można doczepić samodzielnie w domu, ich ściągnięcie nie wymaga użycia dodatkowych kosmetyków. Wystarczy delikatnie pociągnąć za pasek, na którym są one przyczepione i odkleić je od powieki. Należy jednak usunąć pozostałości kleju, który mógł zgromadzić się na pasku.

Ile odrastają brwi? Czas odrastania brwi u kobiet i u mężczyzn

Jak zdjąć rzęsy w domu samemu? Porady i wskazówki

Sztuczne rzęsy, które wykonane były u profesjonalisty, również powinny zostać usunięte przez profesjonalistę. Przede wszystkim nie powinno się robić tego na siłę samemu w domu, ponieważ może się to wiązać z licznymi problemami, w tym również silnym podrażnieniem oczu. Jeśli jednak większość rzęs odpadła i chcemy pozbyć się resztek, które pozostały na oku, jest kilka sposobów na to, aby je usunąć. Można użyć do tego specjalnego płynu do usuwania rzęs, który można nabyć m.in. w drogeriach. Należy nasączyć nim wacik i przyłożyć go do oczu. Uwaga - nie powinno się mocno pocierać rzęs, tylko cierpliwie poczekać, aż klej, którym były doczepione kępki, się rozpuści. Po upływie kilkunastu sekund rzęsy powinny odejść i można je delikatnie ściągnąć wacikiem.

Jak zapuścić brwi? Domowe sposoby na szybki porost brwi

Inne polecane sposoby to użycie tłustych produktów do demakijażu oczu lub tłustego kremu i zastosowanie ich w identyczny sposób, jak opisany powyżej. Warto jednak każdy taki zabieg skonsultować wcześniej z profesjonalistą, który dokładnie poinstruuje nas, jak prawidłowo zdjąć rzęsy w domu, jeśli zajdzie taka potrzeba.

Jak zrobić kreskę na oku eyelinerem i jak zrobić kreski kredką na górnej powiece?

Należy pamiętać, aby nie wyrywać sztucznych rzęs żadnym narzędziem. W ten sposób zostaną one usunięte razem z naturalnymi włoskami. Jeżeli żaden z domowych sposobów na to, jak zdjąć doklejane rzęsy, nie działa, należy udać się do specjalisty. Tylko osoba, która na co dzień zajmuje się przedłużaniem rzęs oraz ich usuwaniem, zrobi to w sposób bezpieczny i skuteczny.

RadioZET.pl/KP