Zamknij

Jak zapakować prezent na święta w szary papier ładnie i oryginalnie? [POMYSŁY]

01.12.2020 11:56

Wiele osób w grudniu zastanawia się, jak zapakować prezent na święta w szary papier, aby wyglądał on oryginalnie i wyjątkowo. Zebraliśmy najciekawsze pomysły, dzięki którym będziecie mogli zaskoczyć swoich bliskich podczas wręczania podarunków w Święta Bożego Narodzenia.

Jak zapakować prezent na święta w szary papier ładnie i oryginalnie? [POMYSŁY]
fot. Shutterstock

Jak zapakować prezent na święta w szary papier: ładnie, oryginalnie, pomysłowo, śmiesznie, ciekawie i fajnie? Podpowiadamy, w jaki sposób przygotować świąteczne podarunki, aby zaskoczyć najbliższych i zapakować prezenty w naprawdę wyjątkowy, oryginalny sposób.

Dlaczego dajemy sobie prezenty na święta w Wigilię i dlaczego chowamy je pod choinkę?

Jak ładnie, oryginalnie i pomysłowo zapakować prezent w szary papier?

Jeden z głównych problemów, jaki pojawia się w grudniu podczas przygotowywania podarunków dla najbliższych, to przede wszystkim: jak zapakować prezent na święta? Szary papier z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularny, a coraz więcej osób wybiera właśnie taki sposób pakowania niespodzianek. Przede wszystkim jest to dużo lepsze rozwiązanie jeśli chodzi o ochronę środowiska, ponieważ szary papier pochodzi z recyklingu. Dodatkowo jest bardzo tani, dlatego niskim kosztem można w wyjątkowy, oryginalny i pomysłowy sposób zapakować prezenty na Święta Bożego Narodzenia.

Prezenty na Święta - DIY, dla dziewczyny, dla chłopaka. Jaki prezent?

Oprócz szarego papieru warto wykorzystać kolorowe wstążki, które często zostają nam z innych prezentów, skrawki kolorowych papierów lub bardziej naturalne surowce: gałązki jarzębiny, szyszki różnej wielkości, gałązki z drzew iglastych, suszone plastry pomarańczy i inne. Jeśli mamy w domu np. potłuczone bombki lub łańcuchy, których nie będziemy już wykorzystywać, również możemy je wykorzystać do przyozdobienia upominków. Świetnie sprawdzą się także małe dzwoneczki.

Jak zapakować prezent na święta śmiesznie, ciekawie i fajnie?

Bardzo ciekawym i oryginalnym pomysłem na zapakowanie świątecznych prezentów jest stworzenie unikatowych bilecików. Zamiast przyczepiać karteczki z imionami członków rodziny, można np. wydrukować ich zdjęcia i przykleić je do odpowiednich pakunków. Takie rozwiązanie na pewno zaskoczy naszych przyjaciół czy członków rodziny, a odpakowywanie takie prezentu sprawi im jeszcze więcej radości.

Prezenty na święta dla mamy i taty - najlepsze pomysły na prezenty [GALERIA]

Jeśli ktoś z naszych najbliższych dostanie od nas więcej niż jeden prezent, można ułożyć z nich np. bałwana. Wystarczy ustawić pudełka od największego do najmniejszego i odpowiednio przyozdobić. W podobny sposób można także stworzyć np. głowę Świętego Mikołaja lub renifera - wystarczy wyciąć odpowiednie elementy z kolorowego papieru i przykleić je do prezentu.

Aby śmiesznie, ciekawie i fajnie zapakować prezent na święta, warto skorzystać np. z czekoladowych monet, pierników, cukierków i tym podobnych, aby ozdobić pakunek. Więcej inspiracji można znaleźć np. w poniższym filmie:

RadioZET.pl