Obserwuj w Google News

Ile trwają reklamy w kinie? Cinema City, Multikino, Helios, Kinoteka 2020

Jolanta Waligóra
2 min. czytania
28.01.2020 11:59
Zareaguj Reakcja

Ile trwają reklamy w kinie? Temat ten praktycznie codziennie poruszany jest przez wiele osób, a przede wszystkim przez te, które wybierają się na sens do kina i chcą ominąć część reklamową. Szczegółowe informacje na temat tego, ile minut trwają reklamy w Multikinie, Heliosie, Cinema City i Kinotece 2020, można znaleźć poniżej.

Ile trwają reklamy w kinie? Cinema City, Multikino, Helios, Kinoteka 2020
fot. SHUTTERSTOCK

Ile minut średnio trwają reklamy w kinie? - Multikino, Cinema City, Helios, Kinoteka. Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, ile trwają reklamy w kinie w 2020 roku.

Reklamy w kinie - ile średnio minut trwają? [MULTIKINO, CINEMA CITY]

Informacje na temat tego, ile trwają reklamy w Multikinie, a ile średnio minut trwają reklamy w Cinema City, szczególnie interesują wiele osób. Nic dziwnego, w końcu niektórzy zwyczajnie za nimi nie przepadają, a oglądanie ich uważają za stratę czasu, w związku z czym wybierając się na seans do kina, zawsze starają się ominąć część reklamową. Dla innych z kolei oglądanie reklam i trailerów w kinie sprawia dużą przyjemność, dlatego miejsca w sali kinowej zajmują o wiele wcześniej, niż planowany jest początek seansu. 

Na początku warto zaznaczyć, że nie ma jednej odpowiedzi na to, ile trwają reklamy w kinie. Przepisy obowiązującego prawa nie wskazują jakichkolwiek ograniczeń w tym zakresie. Wszystko zależy od danej sieci kina, ale nie tylko. W końcu nie wszystkie reklamy w Multikinie lub Cinema City trwają tyle samo czasu. 

Jeśli chodzi o reklamy w Cinema City, to dyrektor marketingu Izabela Karolczyk-Szafrańska dla portalu Na Temat wypowiedziała się w następujący sposób: 

Blok reklamowy trwa u nas średnio 20 minut. Jego długość zależy od tego, czy jest to film skierowany do dzieci, czy do dorosłych. Najmłodsi oglądają krótsze bloki trwające ok. 15 minut. U dorosłych zależy to od tego, czy to film artystyczny, czy blockbuster i ile czasu minęło od premiery. W przypadku największych tytułów reklamy nie przekraczają 27 minut.

Z kolei jak twierdzi Róża Adamcio z Multikina (wypowiedź dla portalu Na Temat), staramy się, aby blok reklam nie przekraczał 12 minut plus zwiastuny. Część reklam i zwiastunów filmowych jest zamieszczana przed filmami przez samych producentów i dystrybutorów. Spoty te i zwiastuny są integralną częścią kopii filmowej, którą otrzymuje kino.

Ile trwają reklamy w kinie? Helios, Kinoteka

Wiele osób zastanawia się także, ile trwają reklamy w kinie Helios. Czas trwania bloku reklamowego w tej sieci kin oscyluje w granicach od 15 do 20 minut, choć czasem może wynosić nawet do 30 minut. Dzieje się tak przede wszystkim w tych miesiącach, w których przybywa premier filmowych, a liczba odbiorców wzrasta.

Z kolei czas trwania reklam w Kinotece jest zazwyczaj znacznie krótszy. Wynika to przede wszystkim z faktu, że jest to kino studyjne. Repertuar obejmuje zarówno produkcje komercyjne, jak i alternatywne. W tym wypadku część reklamowa trwa około 10 minut.

 

RadioZET.pl/NaTemat.pl/JW