Zamknij

Grób Pawła Królikowskiego - gdzie się znajduje i jak go znaleźć? [CMENTARZ]

29.10.2020 13:11

Gdzie jest grób Pawła Królikowskiego? Informacji na ten temat szuka wiele osób, a przede wszystkim wszyscy ci, którzy chcą odwiedzić miejsce pochówku znanego i cenionego aktora i zapalić symboliczny znicz. Szczegółowe informacje na temat dokładnej lokalizacji grobu Pawła Królikowskiego, można znaleźć poniżej.

Grób Pawła Królikowskiego - gdzie się znajduje i jak go znaleźć? [CMENTARZ]
fot. PAP/Tomasz Gzell

Grób Pawła Królikowskiego - gdzie jest i jak go odnaleźć? Gdzie spoczął ceniony aktor? Co wiadomo na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy dokładną lokalizację grobu Pawła Królikowskiego.

Grób Pawła Królikowskiego - gdzie jest i jak go znaleźć? [LOKALIZACJA]

Grób Pawła Królikowskiego zlokalizowany jest na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach w Warszawie. Słynny aktor został pochowany w Alei Zasłużonych. Dokładna lokalizacja grobu Pawła Królikowskiego nie została jeszcze podana. Jeśli tylko pojawią się takie informacje, zamieścimy je w tym artykule. Będziemy go aktualizować na bieżąco.

Gdzie jest grób Violetty Villas, Anny Przybylskiej i Jerzego Popiełuszki? [LOKALIZACJE]

Przypomnijmy, że pogrzeb Pawła Królikowskiego odbył się w czwartek, 5 marca 2020 roku. Msza święta rozpoczęła się o godzinie 11:00 w kościele pw. Wniebowzięcia NMP i Świętego Józefa w Warszawie (Krakowie Przedmieście 52/54). Rodzina zmarłego aktora prosiła, żeby zamiast kwiatów dokonywać wpłat na leczenie Kamila. Fundacja Pomocy Dzieciom i Osobom Chorym "Kawałek Nieba". Nr konta: 31 1090 2835 0000 0001 2173 1374, tytuł 1366 pomocy dla Kamila Ziółkowskiego. 

Antoni Królikowski pożegnał ojca na pogrzebie. "Pokazywałeś, jak żyć"

Paweł Królikowski - kim był znany i ceniony aktor?

Paweł Królikowski był aktorem teatralnym, telewizyjnym i dubbingowym. Był również realizatorem telewizyjnym i pełnił funkcje prezesa Związku Artystów Scen Polskich. Debiutem aktora była rola w filmie „Dzień kolibra”. Ponadto Paweł Królikowski miał na koncie jedną z głównych ról w kultowym serialu „Ranczo”, emitowanym na antenie TVP. Paweł Królikowski wystąpił również w filmach takich jak "Pantarej", "Długi weekend", "Pitbull", "Pitbull. Nowe porządki" czy "Instynkt". Grał także w wielu serialach. W 2014 roku został jednym z jurorów programu "Twoja twarz brzmi znajomo". 

Pogrzeb Pawła Królikowskiego. Rodzina pożegnała aktora [ZDJĘCIA]

Paweł Królikowski poznał swoją żonę, Małgorzatę Ostrowską-Królikowską w wieku 21 lat. To aktorka znana m.in. z serialu „Klan”. Para doczekała się piątki dzieci: Antoniego, Jana, Ksawerego, Julii i Marceliny. Brat zmarłego aktora, Rafał Królikowski, również pracuje w tym zawodzie.

W 2015 roku Paweł Królikowski przeszedł operację tętniaka mózgu. Przed świętami Bożego Narodzenia 2019 r. jego stan zdrowia znacznie się pogorszył. Aktor przebywał na oddział neurochirurgii jednego z warszawskich szpitali. 

Aktor zmarł nad ranem w czwartek, 27 lutego 2020 roku w wieku 58 lat.

RadioZET.pl