Zamknij

Gra o tron: sezon 9. - czy będzie kontynuacja i kiedy premiera na HBO?

Karolina Piotrowska
21.05.2019 13:55

Czy będzie 9. sezon "Gry o tron"? To pytanie nurtuje wielu fanów, szczególnie że finałowy sezon powoli zbliża się ku końcowi. Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat daty premiery i ewentualnej kontynuacji serialu.

Gra o tron: sezon 9. - czy będzie kontynuacja i kiedy premiera na HBO?
fot. screen Youtube

"Gra o tron": sezon 9. - czy będzie i kiedy premiera na HBO? Sprawdzamy, co do tej pory wiadomo na temat ewentualnej kontynuacji serialu i o 9. sezonie "Gry o tron".

» Gra o tron, sezon 8 - gdzie oglądać serial online, w TV i o której godzinie?

"Gra o tron" - 9. sezon: czy powstanie i kiedy premiera?

Jak mogliśmy się już dowiedzieć, 8. sezon "Gry o tron" jest finałowym i ostatnim sezonem kultowej serii HBO. Wiele osób zastanawia się jednak, czy jest jakaś szansa, że będzie 9. sezon "Gry o tron" i czy powstanie kontynuacja serialu. Niestety, nie mamy dobrych wiadomości dla fanów. Nie będzie więcej odcinków "GoT", a premiera ostatniego odcinka nastąpi w poniedziałek, 20 maja 2019 roku o godzinie 3.00 na kanale HBO.

Gra o tron: Ostatnia warta - kiedy film o kulisach 8. sezonu GoT i gdzie oglądać? [ZWIASTUN]

Przypomnijmy, że odcinki ostatniego sezonu mogliśmy oglądać od 14 kwietnia 2019 roku co tydzień w nocy z niedzieli na poniedziałek. W 8. sezonie "Gry o Tron" pojawiła się pewna zmiana - łącznie liczył on tylko 6 odcinków, czyli mniej niż poprzednie serie. Pojedyncze epizody były jednak dłuższe.

» Gra o tron, sezon 8 - ile jest odcinków w ostatnim sezonie i ile trwają?

HBO wyemituje również dwugodzinny film dokumentalny "Gra o Tron: Ostatnia warta" opowiadający o powstawaniu produkcji. Film pojawi się w HBO 26 maja 2019 roku, czyli tydzień po emisji ostatniego odcinka serialu.

» "Gra o Tron: Ostatnia warta": powstał dwugodzinny dokument o serialu. Kiedy premiera? [WIDEO]

"Gra o tron" - kontynuacja: czy powstanie kolejny sezon?

Choć nie powstanie 9. sezon "Gry o tron", niedawno pojawiły się informacje na temat prequela. W obsadzie znaleźli się: Naomi Watts, Josh Whitehouse, Naomi Ackie, Denise Gough, Jamie Campbell Bower, Georgie Henley, Sheila Atim, Ivanno Jeremiah, Alex Sharp oraz Toby Regbo. Odcinek pilotowy serialu wyreżyseruje S.J. Clarkson, która stała za kamerą takich produkcji jak: "The Defenders", "Banshee", "Orange Is The New Black" czy "Dr House".

W tej chwili jednak nie ma jeszcze zbyt wielu informacji na ten temat. W sieci możemy znaleźć przypuszczenia, że zdjęcia do prequela "Gry o tron" mają się zacząć jeszcze w tym roku. 

"Mający miejsce tysiące lat przed wydarzeniami z „Gry o tron” serial stanowi zapis upadku świata ze złotej Ery Herosów w mrok. I wiemy tylko jedno: od przerażających tajemnic historii Westeros przez prawdziwe pochodzenie Białych Wędrowców i tajemnice Wschodu po legendarnych Starków… to nie jest historia, którą znamy." - brzmi oficjalny opis prequelu "Gry o tron".

Więcej informacji można znaleźć w poniższym artykule:

Zobacz także

» Gra o tron: sezon 8. - przecieki, spoilery. Co wiemy o kolejnej części?

Przypominamy ponownie, że 8. sezon "Gry o tron" będzie ostatnią częścią kultowej serii HBO. Reżyserami odcinków w ostatniej serii byli David Benioff & D.B. Weiss, David Nutter oraz Miguel Sapochnik.

RadioZET.pl/KP