,

Godzina dla Ziemi 2021 - kiedy, o której i o co chodzi w akcji WWF? [DATA, GODZINA]

05.03.2021 15:28

Godzina dla Ziemi to światowa akcja, która rokrocznie organizowana jest pod koniec marca. W wyznaczonym terminie miliony ludzi na całym świecie na godzinę zgasi światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego. Szczegółowe informacje na temat tego, o której Godzina dla Ziemi 2021 i na czym polega akcja WWF, można znaleźć poniżej.

Godzina dla Ziemi 2021 - kiedy, o której i o co chodzi w akcji WWF? [DATA, GODZINA]
fot. SHUTTERSTOCK

Godzina dla Ziemi WWF 2021 - o której godzinie w sobotę, 27 marca? Na czym polega akcja WWF? O co w niej chodzi? Co warto wiedzieć na ten temat? Odpowiadamy na pojawiające się zapytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, o której Godzina dla Ziemi 2021 i na czym polega akcja.

Godzina dla Ziemi 2021 - o której godzinie akcja WWF? [HASŁO 27.03.2021]

Informacje na temat tego, o której Godzina dla Ziemi w 2021 roku, szczególnie interesują wiele osób, a przede wszystkim tych, którzy chcą się przyłączyć do corocznej akcji. Otóż tradycyjnie światowa akcja odbędzie się pod koniec miesiąca, a dokładniej w sobotę, 27 marca. Start o godzinie 20:30. 

To właśnie we wspomnianym powyżej czasie na godzinę miliony ludzi na całym świecie zgasi światło - w ten sposób organizatorzy akcji chcą wyrazić troskę o przyszłość środowiska naturalnego.

W 2021 w Polsce akcja Godzina dla Ziemi odbędzie się pod hasłem #GodzinaDlaBałtyku.

Na stronie internetowej inicjatywy można także podpisać specjalną petycję do premiera Polski Mateusza Morawieckiego o objęcie przez Polskę przywództwa na arenie międzynarodowej w kwestii osiągnięcia dobrego stanu środowiska morskiego Morza Bałtyckiego, zgodnie z wymogami Dyrektywy Ramowej ws. Strategii Morskiej i Bałtyckiego Planu Działań Komisji Helsińskiej oraz w kwestii zapewnienia zrównoważonego rybołówstwa, w myśl celów Wspólnej Polityki Rybołówstwa.

Petycja znajduje się pod tym LINKIEM.

Pierwszy dzień wiosny 2021 - kiedy jest kalendarzowy i astronomiczny początek wiosny?

Godzina dla Ziemi - o co chodzi w akcji WWF i na czym polega?

Choć akcja odbywa się już od kilkunastu lat, to wiele osób, które jeszcze o niej nie słyszało, szuka informacji na temat tego, na czym polega Godzina dla Ziemi i o co chodzi w akcji WWF. Jest to światowa akcja, która odbywa się w każdą ostatnią sobotę marca, począwszy od 2007 roku. Jej głównym celem jest nakłonienie jak największej ilości osób do wyłączenia na 60 minut świateł oraz urządzeń elektrycznych, zarówno w domach, jak i biurach. Czas ten ma skłonić do refleksji na temat zmian klimatu.

Pierwsza akcja Godzina dla Ziemi odbyła się w 2007 roku w Sydney. W tym czasie w wydarzeniu wzięło udział 2,2 mln osób. Z kolei podczas dziesiątej rocznicy akcji w inicjatywie wzięło udział 187 państw na 7 kontynentach. 25 marca 2017 na całym świecie o 20:30 czasu lokalnego słynne budowle pogrążyły się w ciemnościach na 60 minut: Piramidy w Gizie w Egipcie, paryska Wieża Eiffla, Big Ben w Wielkiej Brytanii, Opera w Sydney w Australii, rzymskie Koloseum, Taj Mahal w Indiach i ponad 3000 innych. W Polsce w akcję zaangażowało się prawie 80 miast. Zgasły lampy oświetlające najbardziej charakterystyczne budynki, np. w Warszawie - Stadion Narodowy, w Krakowie – Kościół Mariacki, w Gdańsku – Dwór Artusa, w Katowicach – Spodek, a także mosty na Wiśle.

RadioZET.pl/wwf.pl

Logo radiozet Dzieje się