Obserwuj w Google News

Dzień Wagarowicza 2020 - kiedy jest, jakie są zwyczaje i co robić w Dzień Wagarowicza? [DATA]

Jolanta Waligóra
2 min. czytania
19.03.2020 10:49

Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2020? Informacji na ten temat zawsze wraz z początkiem marca szuka wielu uczniów i nie tylko. W końcu data tego nieoficjalnego święta wyczekiwana jest już od początku roku szkolnego. Szczegółowe informacje o zwyczajach i o tym, co robić w Dzień Wagarowicza, można znaleźć poniżej.

Dzień Wagarowicza 2020 - kiedy jest, jakie są zwyczaje i co robić w Dzień Wagarowicza? [DATA]
fot. SHUTTERSTOCK

Dzień Wagarowicza - kiedy jest w 2020? Jakie zwyczaje się z nim wiążą? Co robić w Dzień Wagarowicza? Odpowiadamy na pojawiające się pytania, przedstawiamy szczegółowe informacje i sprawdzamy, kiedy Dzień Wagarowicza i co to za święto.

Kiedy jest Dzień Wagarowicza 2020? [DATA]

Informacji na temat tego, kiedy Dzień Wagarowicza w 2020 roku, tradycyjnie wraz z początkiem marca szuka wielu uczniów i nie tylko. Data Dnia Wagarowicza jest stała i co roku przypada na ten sam termin, a dokładniej na 21 marca, czyli na pierwszy dzień kalendarzowej wiosny. Tym razem to nieoficjalne święto wypada w sobotę.

Data Dnia Wagarowicza nie została jednak wybrana przypadkowo. W ten dzień świętujemy koniec zimy, żegnając się z nieprzyjemnymi warunkami atmosferycznymi i witamy nową porę roku - wiosnę. Dla młodych ludzi jest to szczególny powód do radości. Dlatego też wielu z nich decyduje się opuścić szkolne mury i spędzić ten dzień na łonie natury. 

Zmiana czasu 2020 na letni - w którą stronę przestawiamy zegarki i jak zmienić czas z zimowego?

Dzień Wagarowicza - co robić i jakie zwyczaje wiążą się z tym świętem?

Jak już wspominaliśmy powyżej, Dzień Wagarowicza co roku przypada dokładnie 21 marca. W związku z tym wielu uczniów i nie tyko zastanawia się, co robić w Dzień Wagarowicza. Pierwszy dzień wiosny to przede wszystkim doskonały czas na poszukiwanie pierwszych oznak wiosennych dni. Wiele osób tego dnia decyduje się na topienie kukły - marzanny. Zwyczaj ten w Polsce znany jest już od wieków. Marzanna to słowiańska bogini, która symbolizuje odchodzącą zimę. Już w czasach pogańskich topienie kukły odbywało się w okresie Jarego Święta, w celu przywołania wiosny. Utopienie marzanny miało również przynieść dobre plony w danym roku.

Rozlicz PIT za darmo i przekaż 1 procent podatku na Fundację Radia ZET

Dodatkowo w Dzień Wagarowicza władze miast zazwyczaj przygotowują również wiele atrakcji dla młodzieży. Warto zatem odpowiednio wcześniej dowiedzieć się, czy nie dzieje się nic w naszym mieście. Coraz częściej jednak w Dzień Wagarowicza nauczyciele organizują imprezy szkolne lub okoliczne wyjścia (przykładowo do pobliskiego parku), zachęcając tym samym podopiecznych do nieopuszczania zajęć. 

Pierwszy dzień wiosny 2020 - długość dnia i nocy 20 i 21 marca 2020

RadioZET.pl/JW