Zamknij

Danuta Holecka - kim jest dziennikarka TVP? [WIEK, WZROST, DZIECI, MĄŻ]

Jolanta Waligóra
27.04.2020 09:15

Danuta Holecka to polska dziennikarska, która już od ponad 25 lat związana jest z Telewizją Polską. Obecnie jest kierownikiem redakcji programu informacyjnego "Wiadomości". Szczegóły na temat tego, kim jest Danuta Holecka, jej wiek, wzrost i informacje o jej życiu prywatnym, m.in. mężu i dzieciach, można znaleźć poniżej.

Danuta Holecka - kim jest dziennikarka TVP? [WIEK, WZROST, DZIECI, MĄŻ]
fot. Youtube/Godlech912

Kim jest Danuta Holecka? Wiek, wzrost, mąż, dzieci, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat polskiej dziennikarki związanej z Telewizją Polską, można znaleźć w tym artykule.

Kim jest Danuta Holecka, dziennikarka TVP?

Danuta Holecka, a właściwie Danuta Dunin-Holecka urodziła się w Lidzbarku. Jest absolwentką Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie. Jej przygoda z telewizją rozpoczęła się w 1993 roku, kiedy to wygrała konkurs na prezentera TVP. Nieco później zaczęła prowadzić poranne i popołudniowe wydania "Wiadomości" w TVP1. W 1997 natomiast zadebiutowała jako prezenterka głównego wydania "Wiadomości". Prowadziła je przez 6 miesięcy, a później jeszcze w 2003/2004 oraz 2010 roku. 

Danuta Holecka w 2005 roku została prezenterką "Kuriera" w TVP3. Później związana była ze stacją TVP Info, gdzie prowadziła kilka programów do 2013 (w międzyczasie dziennikarka ponownie prowadziła główne wydanie "Wiadomości").

Następnie dziennikarka Danuta Holecka od 2013 do 2018 była prezenterką TVP3, gdzie prowadziła dwa programy. 

Od początku 2016 roku Danuta Holecka ponownie została prezenterką głównego wydania "Wiadomości". Prowadziła lub prowadzi także takie programy jak "Dziś wieczorem", "Gość Wiadomości" w TVP Info, "Oczy w Oczy" (TVP Polonia), "Kwadrans polityczny (TVP1), "Rozmowa Polonii" (TVP Polonia), "Minęła dwudziesta" (TVP Info).

Od 1 maja 2019 roku Danuta Holecka pracuje na stanowisku szefa Wiadomości TVP1.

Danuta Holecka - wiek, wzrost, mąż, dzieci, życie prywatne

Wiele osób poszukuje w sieci także informacji na temat wieku Danuty Holeckiej. Dziennikarka urodziła się w 1968 roku, więc w 2020 skończyła 52 lata. Niestety nie znajdziemy szczegółów dotyczących wzrostu kobiety.

Mężem Danuty Holeckiej jest Krzysztof Dunin-Holecki. Para doczekała się synów bliźniaków - Stefana oraz Juliana.

RadioZET.pl/JW