Zamknij

Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, filmy, Insta. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?

Jolanta Waligóra
02.09.2020 12:40
Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, filmy, Insta. Kim jest uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11"?
fot. Bartosz KRUPA/East News

Bogdan Kalus jest uczestnikiem 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami". To aktor, któremu największą popularność przyniosła rola w serialu "Ranczo" oraz występy kabaretowe. Szczegółowe informacje na temat Bogdana Kalusa, jego wiek, wzrost, żona itd., można znaleźć poniżej.

Kim jest Bogdan Kalus? Żona, wzrost, wiek, filmy, "Ranczo", Instagram, życie prywatne, kariera, osiągnięcia oraz inne szczegółowe informacje na temat uczestnika 11. edycji programu "Taniec z Gwiazdami", można znaleźć w tym artykule.

Bogdan Kalus z Tańca z Gwiazdami 11 - kim jest uczestnik programu? [FILMY]

Uczestnik "Tańca z Gwiazdami 11" Bogdan Kalus urodził się w Chorzowie. Jest polskim aktorem zarówno filmowym, jak i teatralnym oraz artystą kabaretowym. W młodości uczęszczał do szkoły muzycznej. Założył nawet zespół rockowy, w którym grał na perkusji. Bogdan Kalus od 1987 do 1992 roku występował w różnych grupach kabaretowych. W międzyczasie, a dokładniej w 1990, aktor był współzałożycielem jednego z pierwszych prywatnych polskich teatrów - mowa tu o teatrze Korez w Katowicach. Od 2008 roku do dzisiaj Bogdan Kalus współpracuje z Teatrem Capitol w Warszawie. Aktor jest także współzałożycielem kabaretu KaŁaMaSz oraz członkiem "Kabaretu Ławeczka".

Niewątpliwie największą popularność aktorowi przyniosła rola w polskim serialu "Ranczo". Bogdan Kalus wcielał się tam w Tadeusza Hadziuka. Ponadto na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak m.in. "Brigitte Bardot Cudowna", "Drzazgi", "U Pana Boga w ogródku" czy "Święta wojna". 

Kocha podróże, a jego ulubiony kierunek to Azja. Razem z żoną odwiedził wielokrotnie Malezję, Indonezję (w tym wyspy Jawa i Bali) oraz Wietnam. Z pewnością podziwiał niezwykłą przyrodę i roślinność, bo w młodości planował zostać... ogrodnikiem. Jako dziecko lubił iść „pod prąd”. Gdy koledzy kopali w piłkę, on grał w siatkówkę, a gdy chwytali za gitarę, on zdecydował się na perkusję. Mówi, że gdyby nie został aktorem, chciałby zawodowo grać na tym instrumencie albo prowadzić restaurację. Z pewnością miałaby znakomitą kartę win i whisky, bo Bogdan Kalus jest ich znawcą - czytamy w opisie aktora na stronie internetowej Telewizji Polsat.

Bogdan Kalus w "Tańcu z Gwiazdami 11" rywalizować będzie m.in. z Marcinem Bosakiem oraz Anną Karwan.

Taniec z Gwiazdami 11: UCZESTNICY. Kto wystąpi w programie i kiedy premiera 11. edycji? 

Bogdan Kalus - wzrost, wiek, żona, Instagram, życie prywatne

Wzrost Bogdana Kalusa wynosi około 180 cm. Aktor urodził się 15 czerwca 1965, co oznacza, że w 2020 roku skończy 55 lat. 

Żoną Bogdana Kalusa jest Katarzyna Kalus. Para pobrała się w 1993 roku. Dwa lata później urodził im się syn, Piotr. Aktor stara się bardzo chronić swoją prywatność. Nie prowadzi także konta na Instagramie.

RadioZET.pl/JW